Czy internet i termoregulatory niszczą dzisiejszą młodzież?

2 komentarze
Krótkie historie z fejsa vol.1

Zawsze byłam fanką internetu i nowych technologii. Ignorowałam wieszczy wieszczących, że internet przyniesie nam zgubę, że deprawuje młodzież, a nam, rodzicom odbiera nasz autorytet i moce wychowawcze.

Ale dziś i ja dołączam do ludzi, którzy uważają, że internet niszczy młode pokolenia, rozrywa więzi, zabija mądrość pokoleniową i w końcu wykończy ludzkość.

W niedzielę wieczorem do salonu weszło dziecko dzierżąc w dłoni gałkę od kaloryfera.
– Urwało się – oznajmiło żując coś pod nosem.
– Jak to się urwało?! – zachłysnęłam się herbatą. Wiele rzeczy mi się w życiu udało zepsuć, ale jak można odezwać kaloryfer od termoregulatora?!
– No trzymałem na tym nogi i się urwało – wyjaśniło nieskrępowanie dziecko, pokazując za jednym zamachem, że nasze metody wychowawcze są zarazem powodem do dumy ale i przekleństwem. Ja bym się matce nie przyznała, że urwałam gałkę mimochodem, przez niefrasobliwość i głupotę. Widać jednak, że polityka “zawsze mów matce prawdę” jest realizowana w naszym domu modelowo, przynajmniej w kwestii kaloryferów.
– Rozumiem. Zatem spędzisz ferie szukając takiej samej gałki, kupując ją za własną kasę, a potem ją montując – oznajmiłam dumna z siebie i swojej rodzicielskiej przebiegłości. Ze trzy dni mu zejdą. Mi by zeszły.
– Acha – wzruszyło ramionami dziecko i poszło do pokoju.

Liczyłam, że znalezienie gałki zajmie mu ze 3 dni. A do montażu weźmie ekipę, której zapłaci całe kieszonkowe.
Otóż nie. Wszystko przez ten cholerny internet.
Dziecko gałkę wygooglowało, znalazło najbliższy sklep, który je sprzedaje, poszło ją kupić, po drodze odbierając mi paczkę z paczkomatu, wróciło do domu, znalazło instrukcję w sieci, zdemontowało połamane resztki i zainstalowało nową. Czas operacji jakieś 2 h z wyprawą do sklepu.

– Dobra, naprawiłem – oznajmiło. – Idę grać. Wymienić Wam też te termoregulatory? Bo stare macie. Teraz są już dużo nowsze modele z lepszymi ustawieniami.

Tak jak mówiłam, internet, choć sami jeszcze tego nie wiecie, doprowadzi nas do zagłady szybciej niż zdążycie powiedzieć termoregulator.